About

„Sztuka w przestrzeni publicznej jest probierzem demokracji” (np. Piotr Piotrowski, zm. 03/05/2015))
Niniejszy blog powstał jako moja autorska inicjatywa opracowania tematu demokracji przez pryzmat sztuki w ramach projektów realizowanych przez grupę aktywistów i zwolenników demokracji. Ma on na celu uwiecznienie obiektów artystycznych jak również ulicznych wirtuozów w przestrzeni publicznej. Rzeźby  współczesnych artystów, konstrukcje, instalacje, malowidła takie jak grafitti czy też muzycy prezentujący swoją twórczość poza galeriami sztuki, na ulicach, placach, dworcach, lotniskach czy budynkach często wywołuja gorace dyskusje, zdobywając swoich zwolenników jak i przeciwników. Fakt, że z czasem wpasowują się w nasz krajobraz i zaczynają stanowić nieodłączny jego element świadczy o tym, że jako społeczeństwo potrafimy akceptować i doceniać różnorodność świata wraz z całym jego bogactwem. Każde takie dzielo jest bowiem dowodem respektu dla czyjejs (innej) wizji świata, innego estetycznego wzorca, wartości, piękna, sensu.

Mam na imię Gosia i zapraszam Państwa serdecznie w podróż dookoła świata widzianego oczami wielkich jak i mniej znanych artystów.

8_20.08.2014_IMG_6136_1

*Treści prezentowane na blogu są chronione prawem autorskim i nie mogą być przedmiotem dalszej odsprzedaży lub dystrybucji w jakiejkolwiek formie. Próby posługiwania się nazwiskiem autora blogu oraz zawłaszczanie/zmiany jego nazwy celem promocji innych inicjatyw/projektów o charakterze publicystycznym, edukacyjnym czy innym bez uzyskania zgody twórcy niniejszego blogu stanowi naruszenie praw autorskich i dobrego obyczaju. 

 

.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.