„Pomnik człowieka-drzewa”

Olka Zagórska-Chabros, SkopjeSkopje, Macedonia (fot.: Olka Zagórska-Chabros z bloga „Bałkany według rudej”, 22.08.2014 r.)

Pomnik człowieka-drzewa powstał w ramach projektu “Skopje 2014”. Jego realizację rozpoczęto w 2010 roku, kiedy został oficjalnie ogłoszony podczas obchodów 20lecia macedońskiej niepodległości. Głównymi założeniami projektu, było zbudowanie ok. 20 obiektów: muzeów, teatrów, filharmonii czy budynków użyteczności publicznej oraz ok. 50 pomników oraz fontann, w samym tylko centrum miasta, które wcale nie jest ogromne.

(źródło: https://balkanyrudej.pl/skopje-2014-projekt-zmieniajacy-rzeczywistosc/)

________________________________________

Człowiek jest częścią natury, tak jak natura winna być częścią człowieka. Z winy tegoż człowieka w 2019 roku splonelo ok 730 tys. ha lasów i sawanny w Amazonii, ponad 330 tys. ha lasów deszczowych w Indonezji, ok. 9,5 mln ha lasów na Syberii, ok. 60 mln ha lasów, zarośli i pól w Australii – czyli z powierzchni Ziemi znikneło ponad 700.000 km2  lasów, buszu, sawanny – ogólnie terenów zielonych (obszar porównywalny do powierzchni Niemiec i Polski razem wziętych). Wyginęły setki milionów zwierząt. Dbajmy i chrońmy naturę – bez niej zginiemy.

Poniżej znajduje się link do przekazania darowizny na rzecz fundacji WIRES-Emergency Fund for Wildlife, która ratuje dzikie zwierzęta w Australii:

https://www.facebook.com/donate/1386120504919105/10212799186213115/

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.