„Telefon”

Telephone1.jpgArtysta: Anna Samborska, Hunters Point Shipyard – San Francisco, USA (fot. Anna Samborska, 18.10.2015)

W czasie ostatnich Open Studios artystka Anna Samborska postanowiła nawiązać do historii budynku 115, gdzie kiedyś trenowali podwodniacy. Obiekt niewiele się zmienił od lat 1950-ych;  nie był remontowany, bo od dawna czeka na rozbiórkę. Wycinanka marynarza, jakby cień przeszłości, i ustawiony został w schowku, który kiedyś był budką telefoniczną. Zostało również otworzone i oświetliłam pomieszczenie, w którym prawdopodobnie była komora symulacji ciśnieniowej.
Reakcje były bardzo pozytywne, ludzie zwiedzali budynek, pytali o historię, zaglądali do różnych dziwnych zakamarków, robili sobie zdjęcia. Docenili  niezwykłe miejsce, które niedługo zniknie.

*Anna Samborska działa w wielu dziedzinach sztuki – malarstwo i grafika, fotografia i instalacja. Pod szyldem Bernal Opera organizuje koncerty domowe, uliczne, warsztaty wokalne. Mieszka w Bernal Heights, dzielnicy San Francisco. Jest także autorką powieści, dziennikarką i tłumaczką.
Bernal Opera blog: www.bernalopera.wordpress.com www.annasamborska.com.
____________________________________
„Halo to ja
Czy poznajesz ?
Halo to ja
Co się stało ?” – pzerwało połączenie… Po drugiej stronie Agata odłożyła ze wstrętem słuchawkę.
„- Kto to był?”
„- To tylko Długopis z zakładu karnego. Wydaje mu się, że zgubił u nas swój wkład. Chodź Kinga, idziemy na Woody’ego Allena do kina.”
(Rok 2020)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.