„Czarny protest”

14958725_10211012114445601_886304184_nWykonawca: Marta Frej, Warszawa, Polska (fot. Jakub Kosiorek, listopad 2016)

Autorką muralu jest Marta Frej. Dzieło powstało dla upamiętnienia protestów przeciwko projektowi całkowitego zakazu aborcji w Polsce zgłoszonym do sejmu przez organizację „Ordo Iuris”. W październiku 2016 roku odbyły się akcje Czarny Protest, Marsz Godności, Strajk Kobiet  i towarzyszącej im akcja zbierania podpisów pod apelem przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjenej.

Czarny Protest, Marsz Godności czy Strajk Kobiet zgromadziły kilkaset tysięcy osób. 80 tysięcy podpisało się też pod apelem przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej, dostępnym na stronie.

– Miasta i miasteczka w całej Polsce zapełniały się tysiącami kobiet i ich bliskich stojącymi w obronie godności, zdrowia i życia kobiet – mówi Weronika Paszewska z Akcji Demokracji. – Prawie tysiąc postanowiło wesprzeć pomysł upamiętnienia tych wydarzeń, wpłacając pieniądze na wielki mural. Będzie on przypominał o tym, że kobiety w Polsce będą walczyć o godne życie i nie pozwolą na aroganckie próby ograniczania ich praw.

___________________________

Jestem KOBIETĄ – MAM PRAWO by godnie żyć i samej o sobie decydować.

Jedna uwaga do wpisu “„Czarny protest”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.