„Teatr Hansa Ottona”

Hans Otto Theater -Potsdam 094.JPGArchitekt: Gottfried Böhm, Poczdam, Niemcy (fot. Gosia Głowacka, 03.05.2014)

Architekt, laureat Nagrody Pritzkera Gottfried Böhm zaprojektował pięć-piętrowy budynek teatru z wyprofilowanych, wspornikowych dachów. Beton, szkło i stal to materiały dominujące. Zabytkowy gazometr został zintegrowany z budynkiem. Od strony głębokiego jeziora budynek graniczy również z zabytkowym młynem; dziś mieści się w nim restauracja.

Poczdamski nowy budynek Hans Otto Theater,  należący do sieci teatrów Hans Otto, stanowi część kulturalnych miejsc spotkań i centrum biznesowe na Schiffsbauergasse. Emanuje on ogromną atrakcyjnością architektoniczną. Warto wspomnieć, iż teatr ma wyjątkową lokalizacją tuż przy brzegu Jeziora Głębokiego, która oferuje odpowiednią oprawę  dla spektakli i wystąpów  zespołu teatralnego, jak również dla muzycznych występów gościnnych, odczytów lub reprezentatywnych imprez i uroczystości. Zespół teatralny daje również występy w Reithalle A na Schiffbauergasse, w sali teatru przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, oraz przy zabytkowym pałacu teatru w Nowym Pałacu Sanssouci w Poczdamie.

___________________________________

„Dobry teatr to nie tylko kwestia środków, ale przede wszystkim zapału twórców” (Kazimierz Kord, „Życie Warszawy”, 2 lutego 2006)

Wielkie słowa uznania są niczym wobec pracy pani Krystyny Jandy oraz jej wkładu w rozwój polskiej kultury. Bez ludzi takich jak pani Janda polska kultura odeszłaby całkowicie w zapomnienie ustępując miejsca pospolitej kołtunerii i bylejakości.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s