„Mamy Moc”

DSCF0032.JPGWyk. INO, Piraeus Port, Ateny, Grecja (fot. Gosia Głowacka, 4.04.2016)

Grecki plastyk Ino stworzył ten mural w samym  środku portu w Pireusie, jednym z największych portów morskich  Morzu Śródziemnym znajdującym się w Grecji. Pracownicy National Geographic przeprowadzili wywiad z artysta  oraz został przez nich nakręcony film dokumentalny z samego procesu tworzenia muralu. Dzieło nosi tytuł „Mamy moc” i przedstawia dziecko patrzące na ogromny portret starożytnego filozofa Demokryta. Wiedza to potęga.
____________________________________
Społeczeństwo, które jest wyedukowane ma moc, której nie zniszczy żaden pokrętny hipokryta, uzupator władzy probujący narzucić mu swoją wolę. Społeczeństwo, w którym poziom edukacji jest niski jest bardziej podatne na manipulacje, hasła populistów, które nie mają przełożenia na rzeczywistość, daje sę prowadzić na manowce przez cynicznych graczy politycznych czy przedstawicieli różnych kościołów czy związków wyznaniowych. Edukujmy siebie i innych – niech moc będzie z nami!

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.