„Opera na żądanie”

MysterySinger1Artysta wykonawca: Anna Samborska (pseudonim artstyczny: Bernal Opera),  Hunters Point, San Francisco, Stany Zjednoczone Ameryki (fot: Charles Leonard, 18.10. 2015)

Happening „Opera na żądanie” został wykonany przez Annę Samborską, otoczoną tajemniczą aurą, jako że w momencie trwania happenningu nie była ona dobrze znana, Całość trwała 7 godzin. W tym czasie zostały zaśpiewane 21 arie w tym m.in.Tosca, Carmen, Królowa Nocy, Brunhilda (Wagner), Lucia di Lammermoor a także aria Pat Nixon z opery Nixon in China (John Adams), wykonane na życzenie publiczności. Występ odbył się z okazji Dni Otwartych (Open Studios) dawnej stoczni okrętowej i bazy marynarki wojnennej Hunters Point. Miejsce okazało się idealne ze względu na akustykę, nieformalną atmosferę, spokojny przepływ zwiedzających, możliwość bezpośrednich interakcji i brak presji sprzedania czegokolwiek. Większość ludzi traktowała postać w czerwieni jako instalację, ale wielu prosiło o wykonanie swoich ulubionych arii lub czegoś co artystka lubi. Można było odnieść wrażenie, że dla wielu było to jedyne w swoim rodzaju przeżycie.

Postać w czerwieni to symbol sztuki, która kwitnie w Hunters Point – jest tu ponad 200 pracowni plastyków i nie tylko, profesjonalnych i niedzielnych. Jest to największa kolonia artystów na świecie. Artystka jest związana z tym miejscem od 2002.

______________________________________________________________________ Anna Samborska działa w wielu dziedzinach sztuki – malarstwo i grafika, fotografia i instalacja. Pod szyldem Bernal Opera organizuje koncerty domowe, uliczne, warsztaty wokalne. Mieszka w Bernal Heights, dzielnicy San Francisco. Jest także autorką powieści, dziennikarką i tłumaczką..

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s